Glamping mylnie utożsamiany z campingiem

Wielu z nas wydaje się, że glamping jest formą rozrywki, która wymaga od nas solidnego przygotowania. Jest to związane z utożsamianiem tego pojęcia z campingiem, który faktycznie nie jest tak prosty w organizacji. Glamping jest jednak formą wypadu, która przypomina wyjazd do w pełni wyposażonego hotelu! Znajdziemy w tym miejscu wszelkie potrzebne nam akcesoria.

Glamping w luksusowym namiocie

Ucieczka od codziennej rutyny i spędzenie wolnego czasu w otoczeniu malowniczych mazurskich krajobrazów dla wielu z nas staje się obecnie priorytetem. Chęć odpoczynku od codziennego zabiegania skłania nas do poszukiwania wyjątkowych miejsc, które nie tylko położone są z daleka od cywilizacji, ale również cechuje je pewien komfort. Namioty glampingowe bardziej niż namiot przypominają luksusowy domek. Są one w pełni wyposażone i wygodne. Cechuje je przestronność a co najważniejsze niesamowite położenie. Zazwyczaj są to miejsca wyjątkowe, które znajdują się w najdalszych a zarazem najpiękniejszych zakątkach. Glamping to zdecydowanie komfortowa forma spędzenia urlopu.

Jak się przygotować na glamping?

Wybierając się na glamping tak naprawdę wybieramy się niemalże do luksusowego domku. Specjalne przygotowanie nie jest zatem konieczne. Wbrew naszemu przekonaniu nie potrzebujemy zabierać ze sobą garnków czy innych kuchennych akcesoriów, aby przeżyć kilka dni w głuszy. Namioty glampingowe wyposażone są w kilka podstawowych pomieszczeń. Znajdziemy w nich sypialnię, łazienkę, salon i kuchnię. Każdy z uczestników będzie miał swoją przestrzeń. W pełni wyposażona kuchnia umożliwia gościom przygotowanie posiłku i skonsumowanie go w odpowiednich warunkach. Poza walizką z podręcznymi rzeczami nic nie przeszkodzi nam w przeżyciu niezapomnianej przygody.

glamping
glamping

Przygotuj się do wyjazdu w oparciu o prognozę pogody

Wiele namiotów glampingowych wyposażonych jest w klimatyzację, która pomaga nam utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Dlatego nie jest koniecznym zabieranie śpiworów, obszernych koców czy grubych ubrań. Jednak pamiętajmy, że przede wszystkim glamping jest odpoczynkiem blisko natury, która w naszym kraju często może okazać się kapryśna. Warto zatem zabrać ciepłe ubrania, ponieważ pogoda może uniemożliwić nam czerpanie przyjemności z wakacyjnego wyjazdu.

Skorzystaj z oferty najlepszego Glampingu na Mazurach