Glamping – dlaczego warto wybrać tego typu wakacje?

Wielu z nas zapewne jeszcze nie wie, czym w ogóle jest glamping. Jest to stosunkowo nowe zjawisko turystyczne, jednak bardzo dynamicznie zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Wciąż coraz więcej osób pragnie spędzić urlop na łonie malowniczej i przepięknej natury, jednak nie chcą one rozstawać się z hotelowymi luksusami. To właśnie dla nich dedykowany jest glamping.

Czym nazywamy glamping?

Glamping jest niczym innym jak luksusowym campingiem. Możliwość obcowania z naturą nie oznacza w tym wypadku obniżenia standardu naszego urlopu! Pod pojęciem glampingu mogą kryć się jego różne oblicza – przyczepa campingowa, domek na drzewie w lesie, namiot, a nawet szklana kula. Form jest wiele, a my zyskujemy wiele możliwości do wyboru. Jest to rozwiązanie idealne dla rodzin jak i dla par. Jest to forma spędzenia wakacji na którą może sobie pozwolić każdy.

Ceny prestiżowych biwaków są mocno zróżnicowane i z pewnością każdy znajdzie ofertę dopasowaną do naszych potrzeb i wymagań. Wspólnym mianownikiem wszystkich miejscówek glampingowych jest obcowanie z naturą. Bardzo często miejsca tego typu oferują również posiłki przygotowane z lokalnych przysmaków, czy naturalne spa.

Egzotyczne wakacje dla każdego

Z całą pewnością glamping jest w pewnym sensie egzotyczną formą spędzania wolnego czasu. Nie każdy z nas słyszał jeszcze o tym zjawisku, jednak Ci którzy je poznają bardzo szybko się w nim zakochują. Ludzie bardzo chętnie poszukują nowych i zarazem wyjątkowych miejsc, które wcale nie znajdują się w popularnych kurortach czy miastach.

Każdy z nas potrzebuje czasem wytchnienia od wszystkiego co nas otacza i w tym celu chce spędzić czas w miejscu, które umożliwi mu zapomnienie o „bożym świecie”. Takie właśnie miejsca reprezentują styl glampingowy. Potrzeba spędzenia czasu na łonie pięknej natury jest ogromna, kiedy na co dzień nie mamy czasu na chwilę wytchnienia. Nic nie zastąpi pobudki na łonie natury wśród drzew, łąk, czy jeziora z cudownym widokiem, oraz śpiewem ptaków.

Glamping jako nowy trend podróżniczy

Mimo iż ośrodki tego typu stawiają na naturę to dbają one również o wygodę i wolny czas swoich gości. Zazwyczaj na terenie tego typu kompleksów znajdują się miejsca w których możemy umilić sobie czas wolny takie jak: bania, basen, jacuzzi, sauna, pola golfowe, stadniny koni i wiele innych. Osoby, które podczas podróży przywykły do określonych wygód i standardów wybierając glamping z całą pewnością nie rozczarują się.