Coraz większa popularność miejsc w stylu glampingowym

Glamping jest dosyć nowym zjawiskiem, a jego początki przypadają na wiek XXI. Słowo to zaczęło być używane w Wielkiej Brytanii około roku 2005. Samo określenie powstało z połączenia słów „glamour” oraz camping” co w wolnym tłumaczeniu może oznaczać po prostu biwakowanie na wysokim poziomie. Zapewne został on zapoczątkowany przez osobę, która ceni sobie luksus charakterystyczny dla hoteli, natomiast ważne jest dla niej również obcowanie z naturą.  Glamping to bardzo ciekawa i wciąż rzadko spotykana forma spędzania czasu wolnego. Jednak luksusowe biwakowanie staje się obecnie coraz bardziej modne i zyskuje spore grono zwolenników.

Do kogo skierowana jest taka forma odpoczynku?

Glamping z pewnością jest czymś nowym co warto przeżyć. Namiot, który łączy w sobie luksus i komfort znajdujący się w otoczeniu dziewiczej przyrody znajduje swoich zwolenników. O ile tradycyjny wypad pod namiot cieszy się popularnością w niewielkiej grupie osób to glamping zaciekawi niemalże każdego.

Jak wyglądają miejsca tego typu?

Namioty glampingowe mogą przebierać formę tradycyjnych namiotów natomiast mogą mieć również kształt domku na drzewie, czy szklanej kopuły. Taki obiekt nie tylko jest czymś nowym i ciekawym, ale ku wielkiemu zdziwieniu jest to naprawdę komfortowe do zamieszkania miejsce. Bardzo często tego typu namioty są urządzone w bardzo nietuzinkowy sposób i czarują swoim wdziękiem. Z takiej formy spędzenia czasu mogą skorzystać zarówno rodziny jak i pary.

Często glamping połączony jest z agroturystyką, strefą spa, basenami itd. Są to dodatkowe rozrywki, które są pozytywnie postrzegane przez potencjalnych gości.

Jak zachęcić znajomych i bliskich do skorzystania z oferty glampingu?

Jeśli już was oczarował glamping teraz pozostaje zachęcić do tego innych. Wcale nie będzie to trudne, ponieważ wystarczy tylko pokazać miejsca, które odwiedziliście, a gwarantujemy Wam, że wszyscy znajomi będą oczarowani i chętni do tego, aby go odwiedzić. Komfortowe namioty mają swój nieodparty urok co czyni je miejscami z całą pewnością wyjątkowymi. Wielką zaletą glampingu jest to, że obiekty tego typu są znacznie mniej zatłoczone niż tradycyjny camping. Dzięki temu z naszego wypoczynku wrócimy naprawdę zrelaksowani i odprężeni. Popularność takiego rozwiązania stale rośnie, a miejsc w których można spędzić wakacje w stylu glampingu ciągle przybywa.